Wiata garażowa

68Żeby postawić wiatę garażową też trzeba spełnić określone warunki budowlane, wiata wiacie nierówna, a decydując się na postawienie samej wiaty a nie garażu, należy spodziewać się różnych utrudnień.

Wszelkie warunki zabudowy wiaty, są określane przez prawo budowlane, należy się z nimi dobrze zapoznać. Najważniejszym punktem jest to, że każda wiata o powierzchni do 25 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, a tylko zezwolenia, a ilość wiat na jednej działce to maksymalnie dwie wiaty na 500 m2.

Wiata garażowa jest budowlą nie związaną na stałe z gruntem, nie jest budynkiem a jedynie budowlą, toteż nie potrzeba specjalnego wymyślnego projektu na tego typu pomieszczenie. Najlepiej jest skontaktować się z wykonawcą lub firmą produkującą takie wiaty albo po prostu ze znajomym stolarzem. Ważne jest aby była ładna i estetyczna i pasowała do krajobrazu, w którym będzie się znajdowała. Warto poszukać np. w https://www.obi.pl/decom/product/Wiata_gara%C5%BCowa_300_cm_x_500_cm/5105606
Schody zaczynają się w momencie, kiedy chcemy postawić jedną wiatę na dwa samochody, zrozumiałe jest, że wtedy jej powierzchnia znacznie przekroczy te graniczne 25m2. Wtedy musimy się zwrócić o pozwolenie na budowę,oznacza to że czeka nas znacznie więcej formalności.

Podanie o zezwolenie na budowę składamy w Starostwie Powiatowym lub u Prezydenta Miasta, w wydziale architektury i załączamy następujące dokumenty:
– oświadczenie o posiadanym prawie do działki, na której chcemy postawić wiatę,
– 4 kopie projektu takiej wiaty, wykonanego przez architekta,
– decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Na decyzję czekamy około 65 dni.

Comments are closed.

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
 • Działanie reklamy

  Działanie reklamy

  Bez pojawienia się reklam większość produktów pozostaje anonimowa. Nie trzeba nikomu mówić jak istotną odgrywa ona rolą. Wystarczy tylko wspomnieć, że nawet produkty słabej jakości okazywały się hitami sprzedażowymi kiedy zostały odpowiednio zareklamowane. Wiele produktów, genialnych czy przełomowych przepadło ponieważ nikt o nich nie usłyszał i nikt ich nie zobaczył. To właśnie reklama jest dźwignią …Read More »
 • Oprogramowanie medyczne w kilku zdaniach

  Oprogramowanie medyczne w kilku zdaniach

  Zapewne wielu osobom co nieco „obiło się o uszy” na temat oprogramowania, które musi być stosowane w punktach pomocy medycznej. Warto wobec tego, co nieco wspomnieć o tym nowoczesny, ale i jakże pomysłowym rozwiązaniu. W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie – czy to faktycznie jest takie pomocne? Zdaniem tych, którzy już stosują to oprogramowanie, …Read More »
 • Poznaj funkcjonalność SAP Hana

  Poznaj funkcjonalność SAP Hana

  Systemy SAP stosowane są w wielu firmach działających na całym świecie w różnych branżach. Ich wprowadzenie niesie wiele korzyści, a wśród tych najważniejszych wymienić można sprawniejsze gromadzenie i przetwarzanie danych oraz tworzenie na ich podstawie raportów i analiz niezbędnych w procesie zarządzania przedsiębiorstwem. Aplikacje tego typu stanowią więc istotne udogodnienie dla kadry zarządzającej.Read More »