Wiata garażowa

68Żeby postawić wiatę garażową też trzeba spełnić określone warunki budowlane, wiata wiacie nierówna, a decydując się na postawienie samej wiaty a nie garażu, należy spodziewać się różnych utrudnień.

Wszelkie warunki zabudowy wiaty, są określane przez prawo budowlane, należy się z nimi dobrze zapoznać. Najważniejszym punktem jest to, że każda wiata o powierzchni do 25 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, a tylko zezwolenia, a ilość wiat na jednej działce to maksymalnie dwie wiaty na 500 m2.

Wiata garażowa jest budowlą nie związaną na stałe z gruntem, nie jest budynkiem a jedynie budowlą, toteż nie potrzeba specjalnego wymyślnego projektu na tego typu pomieszczenie. Najlepiej jest skontaktować się z wykonawcą lub firmą produkującą takie wiaty albo po prostu ze znajomym stolarzem. Ważne jest aby była ładna i estetyczna i pasowała do krajobrazu, w którym będzie się znajdowała. Warto poszukać np. w https://www.obi.pl/decom/product/Wiata_gara%C5%BCowa_300_cm_x_500_cm/5105606
Schody zaczynają się w momencie, kiedy chcemy postawić jedną wiatę na dwa samochody, zrozumiałe jest, że wtedy jej powierzchnia znacznie przekroczy te graniczne 25m2. Wtedy musimy się zwrócić o pozwolenie na budowę,oznacza to że czeka nas znacznie więcej formalności.

Podanie o zezwolenie na budowę składamy w Starostwie Powiatowym lub u Prezydenta Miasta, w wydziale architektury i załączamy następujące dokumenty:
– oświadczenie o posiadanym prawie do działki, na której chcemy postawić wiatę,
– 4 kopie projektu takiej wiaty, wykonanego przez architekta,
– decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Na decyzję czekamy około 65 dni.

Comments are closed.

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
 • Sposób przyznawania kredytu dla firm bez zaświadczeń

  Sposób przyznawania kredytu dla firm bez zaświadczeń

  Każdy klient baku, który stara się o kredyt dobrze wie czym jest ocena ryzyka kredytowego. Dlatego nawet właściciele dobrze prosperujących firm muszą spełniać określone kryteria, aby mogli otrzymać dofinansowanie dla przedsiębiorstw w formie zwrotnej przygotowanej przez bank.Read More »
 • Pomysł na własny biznes

  Pomysł na własny biznes

  Świat w jakim obecnie mamy możliwość żyć pokazuje nam pewne czynniki zmieniające nasze podejście do życia, rozwiązania które pozwalają nam na wpasowanie się w wymagania jakie kształtują nasze dostosowanie się do międzynarodowych rynków. Ważne staje się jednak pewne dostosowanie się do oczekiwań, czy trendów jakie pojawiają się na naszych rynkach. Jakość to czynnik jeden z …Read More »
 • Problemy pacjentów z udarem mózgu

  Problemy pacjentów z udarem mózgu

  Osoby, które przeszły udar mózgu borykają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Oczywiście towarzyszą im przede wszystkim udaru mózgu objawy. Należy do nich niepewna mowa i chód, zawroty głowy i nudności, bóle głowy i brak apetytu. Osoby, które przeszły udar mózgu bardzo często przez jakiś czas nie poznają osób ze swojego otoczenia, dziwią się temu, …Read More »