Wiata garażowa

68Żeby postawić wiatę garażową też trzeba spełnić określone warunki budowlane, wiata wiacie nierówna, a decydując się na postawienie samej wiaty a nie garażu, należy spodziewać się różnych utrudnień.

Wszelkie warunki zabudowy wiaty, są określane przez prawo budowlane, należy się z nimi dobrze zapoznać. Najważniejszym punktem jest to, że każda wiata o powierzchni do 25 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, a tylko zezwolenia, a ilość wiat na jednej działce to maksymalnie dwie wiaty na 500 m2.

Wiata garażowa jest budowlą nie związaną na stałe z gruntem, nie jest budynkiem a jedynie budowlą, toteż nie potrzeba specjalnego wymyślnego projektu na tego typu pomieszczenie. Najlepiej jest skontaktować się z wykonawcą lub firmą produkującą takie wiaty albo po prostu ze znajomym stolarzem. Ważne jest aby była ładna i estetyczna i pasowała do krajobrazu, w którym będzie się znajdowała. Warto poszukać np. w https://www.obi.pl/decom/product/Wiata_gara%C5%BCowa_300_cm_x_500_cm/5105606
Schody zaczynają się w momencie, kiedy chcemy postawić jedną wiatę na dwa samochody, zrozumiałe jest, że wtedy jej powierzchnia znacznie przekroczy te graniczne 25m2. Wtedy musimy się zwrócić o pozwolenie na budowę,oznacza to że czeka nas znacznie więcej formalności.

Podanie o zezwolenie na budowę składamy w Starostwie Powiatowym lub u Prezydenta Miasta, w wydziale architektury i załączamy następujące dokumenty:
– oświadczenie o posiadanym prawie do działki, na której chcemy postawić wiatę,
– 4 kopie projektu takiej wiaty, wykonanego przez architekta,
– decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Na decyzję czekamy około 65 dni.

Comments are closed.

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
 • Naciągana prawda w reklamach

  Naciągana prawda w reklamach

  Pozornie celem reklamy jest tylko zaprezentowane potencjalnemu odbiorcy charakteru danego produktu. Tak naprawdę, jednak reklama działa bardzo zachęcająco. Pokazywane są w niej w większości po prostu niepoprawne informacje, towar okazuje się być stawiany w zbyt pozytywnym świetle, pokazywany jest nierealistycznie. Dlatego trzeba, po prostu odnosić się do reklam z właściwym dystansem. Z rzeczywistym stanem oraz …Read More »
 • Rozpoznawalność produktu

  Rozpoznawalność produktu

  Jedną z najważniejszych działalności w firmie jest działalność marketingowa. Rozpoznanie potrzeb runku i oczekiwań klientów jest niezbędne to przewidywania sytuacji oraz wprowadzania na rynek produktów i usług które znajdą zainteresowanie i będą chętnie wybierane przez grupę docelową. Oczywiście nic nie jest tak proste i oczywiste jakby się mogło wydawać. Wystarczy wspomnieć, że wiele ciekawych produktów …Read More »
 • Stawianie na rozwój

  Stawianie na rozwój

  Posiadając własny biznes czynnikiem najważniejszym staje się pewne dostosowanie się do założeń, czy wymogów jakie niesie nam nowoczesny świat, ważne staje się bardzo umiejętne dostosowanie się do strategi biznesowych, marketingowych czy konkurencji jaka pojawia się na rynku. Internet staje się bardzo ciekawym miejscem który z jednej strony daje możliwość pewnego działania, z drugiej natomiast to …Read More »