Wiata garażowa

68Żeby postawić wiatę garażową też trzeba spełnić określone warunki budowlane, wiata wiacie nierówna, a decydując się na postawienie samej wiaty a nie garażu, należy spodziewać się różnych utrudnień.

Wszelkie warunki zabudowy wiaty, są określane przez prawo budowlane, należy się z nimi dobrze zapoznać. Najważniejszym punktem jest to, że każda wiata o powierzchni do 25 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, a tylko zezwolenia, a ilość wiat na jednej działce to maksymalnie dwie wiaty na 500 m2.

Wiata garażowa jest budowlą nie związaną na stałe z gruntem, nie jest budynkiem a jedynie budowlą, toteż nie potrzeba specjalnego wymyślnego projektu na tego typu pomieszczenie. Najlepiej jest skontaktować się z wykonawcą lub firmą produkującą takie wiaty albo po prostu ze znajomym stolarzem. Ważne jest aby była ładna i estetyczna i pasowała do krajobrazu, w którym będzie się znajdowała. Warto poszukać np. w https://www.obi.pl/decom/product/Wiata_gara%C5%BCowa_300_cm_x_500_cm/5105606
Schody zaczynają się w momencie, kiedy chcemy postawić jedną wiatę na dwa samochody, zrozumiałe jest, że wtedy jej powierzchnia znacznie przekroczy te graniczne 25m2. Wtedy musimy się zwrócić o pozwolenie na budowę,oznacza to że czeka nas znacznie więcej formalności.

Podanie o zezwolenie na budowę składamy w Starostwie Powiatowym lub u Prezydenta Miasta, w wydziale architektury i załączamy następujące dokumenty:
– oświadczenie o posiadanym prawie do działki, na której chcemy postawić wiatę,
– 4 kopie projektu takiej wiaty, wykonanego przez architekta,
– decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Na decyzję czekamy około 65 dni.

Comments are closed.

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 • Rozwój biznesu w zmieniającym się świecie

  Rozwój biznesu w zmieniającym się świecie

  Świat niesie nam wielkie wyzwania, nowoczesność to pewne zmieniające się rynki, ciągłe modyfikowanie, ale także pokonywanie konkurencji pozwala na działania zmieniające nasze życie. Filmy reklamowe dostępne są w naszym świecie już na każdym koku, niewielkie sklepy, bary, super markety czy galerie handlowe, na każdym kroku pojawiają się elementy mające na celu zachęcanie nas do zakupu …Read More »
 • Gdzie najłatwiej znaleźć modną glazurę w Poznaniu?

  Gdzie najłatwiej znaleźć modną glazurę w Poznaniu?

  Wiele osób dziś inspiruje się tym, co mogą znaleźć w mediach społecznościowych. Dla każdego z nas ważne jest to, gdzie się miększa. Nie dziwi więc, że popularnością cieszą się portale, które pomagają nam w sposób kreatywny zaaranżować nasze mieszkania. Porównujemy kolorystykę, wyposażenie, materiały wykończeniowe. Dowiadujemy się coraz więcej o stylach w aranżacji wnętrz. Dla wielu …Read More »
 • Naciągana prawda w reklamach

  Naciągana prawda w reklamach

  Pozornie celem reklamy jest tylko zaprezentowane potencjalnemu odbiorcy charakteru danego produktu. Tak naprawdę, jednak reklama działa bardzo zachęcająco. Pokazywane są w niej w większości po prostu niepoprawne informacje, towar okazuje się być stawiany w zbyt pozytywnym świetle, pokazywany jest nierealistycznie. Dlatego trzeba, po prostu odnosić się do reklam z właściwym dystansem. Z rzeczywistym stanem oraz …Read More »