W jaki sposób środki masowego przekazu manipulują społeczeństwem?

34

Media to nieodłączna część naszego codziennego życia. Gazety, Net, telewizja, radio – wszystko to zalicza się do współczesnych mediów. Środki masowego przekazu mają niemało rozmaitych funkcji, jedną z nich jest wysyłanie informacji i wiadomości, które dotyczą wielu zróżnicowanych dziedzin życia społecznego – rozrywki, reklamy, sytuacji na świecie i tak dalej. Nie są się zaprzeczyć, iż media są w gruncie rzeczy potężnym źródłem, niemniej jednak nie zawsze są one używane w właściwych celach. Środki masowego przekazu słyną z tego, iż manipulują ludźmi, ich sądami czy opinią społeczną. Ale właśnie o to chodzi, w końcu kto oglądałby TV, czytywał serwisy internetowe, gdyby nie było w nich trochę dreszczyku emocji, nowego skandalu? Dziś mnóstwo ludzi bardziej interesuje się cudzym życiem aniżeli swoim, zatem współczesne mass media gorliwie to wykorzystują. Także reklamy rzadko kiedy mówią prawdę, niemniej jaka firma, jaki przedsiębiorca pokazał by swój towar w ujemny sposób? Jak inaczej nakłonić klientów do jego zakupu, aniżeli mówiąc o nim w samych superlatywach? Mimo to media są nieodłączną częścią współczesnego społeczeństwa oraz są tak naprawdę niezastąpione, co więcej bardzo często podają niezmiernie istotne oraz stwierdzone informacje. Jak więc warto podchodzić do mediów? Reakcja może być jedna: Nie wierz we wszystko co słyszysz, ceń właściwe informacje, a odrzucaj medialne kłamstwa.

Comments are closed.

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
 • Współczesne być albo nie być

  Współczesne być albo nie być

  Działając na nowoczesnym rynku pewne strategie rozpoznawalności stają się czynnikami najważniejszymi, filmy reklamowe, pewne eventy, pojawianie się na galach, czy w miejscach gdzie szeroka ilość osób ma możliwość zapoznania się z pewnymi strategiami działania. Ważne staje się jednak pewne budowanie rozpoznawalności, która staje się czynnikiem pozwalającym na pewne działanie przyszłościowe. Nowoczesność niesie nam wielkie możliwościowi …Read More »
 • Rozpoznawalność produktu

  Rozpoznawalność produktu

  Jedną z najważniejszych działalności w firmie jest działalność marketingowa. Rozpoznanie potrzeb runku i oczekiwań klientów jest niezbędne to przewidywania sytuacji oraz wprowadzania na rynek produktów i usług które znajdą zainteresowanie i będą chętnie wybierane przez grupę docelową. Oczywiście nic nie jest tak proste i oczywiste jakby się mogło wydawać. Wystarczy wspomnieć, że wiele ciekawych produktów …Read More »
 • Gdzie najłatwiej znaleźć modną glazurę w Poznaniu?

  Gdzie najłatwiej znaleźć modną glazurę w Poznaniu?

  Wiele osób dziś inspiruje się tym, co mogą znaleźć w mediach społecznościowych. Dla każdego z nas ważne jest to, gdzie się miększa. Nie dziwi więc, że popularnością cieszą się portale, które pomagają nam w sposób kreatywny zaaranżować nasze mieszkania. Porównujemy kolorystykę, wyposażenie, materiały wykończeniowe. Dowiadujemy się coraz więcej o stylach w aranżacji wnętrz. Dla wielu …Read More »