Płytki podłogowe czy panele?

Planowanie remontu bardzo często wiąże się z wymianą podłogi. Musimy wówczas zdecydować czy najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie paneli drewnianych lub płytek podłogowych. Przede wszystkim decyzja powinna zależeć od przeznaczenia danego pomieszczenia, ponieważ w przypadku częstej ekspozycji na wilgoć panele mogą ulec uszkodzeniu. Zagrożeniem jest nie tylko wilgoć znajdująca się w powietrzu, a ta przenikająca z podłoża, na którym panele są umiejscowione.


Płytki ceramiczne okażą się w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem, ponieważ są całkowicie odporne na wilgotne warunki. Dlatego też tak często znajdują swoje zastosowanie w łazienkach. Płytki podłogwe są kojarzone z zimnem, ale odpowiednie ogrzewanie podłogowe pozwoli na długotrwałe oddawanie ciepła przez taki materiał. Połączenie płytek z ogrzewaniem podłogowym pozwala na stosowanie ich w praktycznie każdym pomieszczeniu. Zaletą płytek podłogowych jest również ich odporność na ścieranie, a także bardzo łatwy proces czyszczenia, który może zostać wykonany bez obaw o uszkodzenie materiału. Pozwoli to na długie utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie.


Gama płytek dostępnych na rynku jest bardzo szeroka i sam wybór może okazać się dość skomplikowany, jednak są pewne warianty, które ze względu na swój wyjątkowy styl zyskują coraz większą popularność. Przykładem takiego rozwiązania są włoskie płytki ceramiczne, które cenione są za wysoką jakość wykonania, a także uniwersalne style, które idealnie wpasowują się w nawet najbardziej wymagające gusty. Swoje zastosowanie często znajdują nawet na ścianach, ze względu na dostępny wachlarz kolorystyczny i jakość wykończenia.

Sprawdź ofertę płytek na stronie: https://www.domlazienkaplytki.pl/


Ułożenie takich płytek wymagać będzie udziału specjalisty, jednak efekty najpewniej okażą się bardzo pozytywne. Zastosowanie ich nie skazuje nas na chłód, ponieważ ogrzewanie podłogowe wykonane na przykład z mat grzewczych okaże się energooszczędnym rozwiązaniem, bez konieczności ingerowania w instalację centralnego ogrzewania, co zaoszczędzi wiele pracy i czasu.

Comments are closed.

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
 • Pozyskiwanie klientów w sieci

  Pozyskiwanie klientów w sieci

  Nikomu nie trzeba mówić jak ważny jest marketing dla każdego przedsiębiorstwa. Żeby wszystko było prowadzone w sposób odpowiedni powinniśmy wykorzystać wszystko możliwe działania, aby były one jak najbardziej skuteczne. Szczególną uwagę trzeba przede wszystkim zwracać na Internet. Staje się on najważniejszym medium, a każdy z nas spędza przed komputerami, tabletami czy smart fonami coraz więcej …Read More »
 • Cyber świat, a marketing

  Cyber świat, a marketing

  Świat z jakim obecnie mamy styczność, uświadamia nam pewne zmiany jakie kształtują nasze wymagania, możliwości czy kierunek zmian, Internet staje się jednym z mediów które wpływają na nasze życie, dlatego też wiele firm swoje działania przenosi właśnie na tą wirtualną rzeczywistość, ważne staje się jednak pewne wpasowanie się w nowoczesne działania, kształtowanie swojej bardzo mocnej …Read More »
 • Zmiana pokoju dziecka

  Zmiana pokoju dziecka

  W jaki sposób szybko zmienić wystrój w pokoju dziecka? Dzieci mają to do siebie, że łatwo się nudzą i potrzebują zmian – również jeśli chodzi o otoczenie, w którym najczęściej przebywają. Dlatego kluczowe jest, by co jakiś czas zmieniać także aranżację ich pokoju, dzięki czemu chętnie będą w nim przebywać.Read More »