Ciemieniucha – odwieczny problem

Dla wielu wyrażenie ciemieniucha nie mówi zbyt wiele, jednakże można się założyć, że każdy z nas miał z nią do czynienia w mniejszym lub większym stopniu. Jest to bardzo powszechny problem skórny, który pojawia się przede wszystkim u dzieci i dotyka niemal trzy czwarte populacji niemowląt. Jest to niesamowicie dużo i wielu specjalistów uważa, że zaraz po żółtaczce, jest to najczęstsza choroba wieku niemowlęcego.

Według dermatologów, którzy niejedno widzieli w życiu, ciemieniucha  jest łagodną postacią łojotokowego zapalenia skóry. Jest to schorzenie poważne, jednakże niezagrażające życiu niemowląt. Walka z tym problemem nie jest również zbyt skomplikowana – warto jednak zwracać często uwagę na skórę niemowlęcia, ponieważ jeżeli zmiany skórne zostaną zauważone od razu, zwykłe preparaty zmiękczające powinny sobie poradzić z tą przypadłością. Jednakże jeśli problem zostanie zbagatelizowany, może dojść do zainfekowania skóry, której dotknęły zmiany, problem może się rozrosnąć i pokryć całe ciało niemowlęcia. Oczywiście nikt tego by nie życzył swojemu dziecku, dlatego warto zadbać wcześniej o to, aby wykryć każdy problem skórny, z którym zmaga się niemowlę. Rodzice bardzo często nie rozumieją się ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi, ponieważ nie potrafią odgadnąć, czego taki mały człowiek chce.

Trzeba się nauczyć, że płacz dziecka zawsze powinien nas zaalarmować i postawić w stan gotowości. Więcej informacji na temat tego schorzenia skóry możemy znaleźć na stronie http://emolium.pl/baza-wiedzy/skóra-dziecka/ciemieniucha/

Comments are closed.

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Środki i preparaty dla zwierząt

  Środki i preparaty dla zwierząt

  Z myślą o zwierzętach produkowane są różne preparaty. Pomagają one w leczeniu różnych chorób zwierzęcych, w łagodzeniu różnych zwierzęcych dolegliwości oraz w zwalczaniu kleszczy i pcheł. Dzięki temu życie psów może być dużo bardziej spokojne. Sprawia to również, że ich właściciele mogą dużo łatwiej leczyć różne niedomagania występujące u zwierząt.Read More »
 • Płytki w łazience – gdzie kupić w Poznaniu?

  Płytki w łazience – gdzie kupić w Poznaniu?

  Coraz częściej w nowoczesnych domach widzi się płytki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, aby wyłożyć podłogę łazienki w nowoczesnym domu. Wszyscy, którzy myślą o stworzeniu wnętrza eleganckiego i pełnego klasy powinni zwrócić uwagę na to, aby wykorzystać ciekawe płytki.Read More »
 • Pozyskiwanie klientów w sieci

  Pozyskiwanie klientów w sieci

  Nikomu nie trzeba mówić jak ważny jest marketing dla każdego przedsiębiorstwa. Żeby wszystko było prowadzone w sposób odpowiedni powinniśmy wykorzystać wszystko możliwe działania, aby były one jak najbardziej skuteczne. Szczególną uwagę trzeba przede wszystkim zwracać na Internet. Staje się on najważniejszym medium, a każdy z nas spędza przed komputerami, tabletami czy smart fonami coraz więcej …Read More »