Ciemieniucha – odwieczny problem

Dla wielu wyrażenie ciemieniucha nie mówi zbyt wiele, jednakże można się założyć, że każdy z nas miał z nią do czynienia w mniejszym lub większym stopniu. Jest to bardzo powszechny problem skórny, który pojawia się przede wszystkim u dzieci i dotyka niemal trzy czwarte populacji niemowląt. Jest to niesamowicie dużo i wielu specjalistów uważa, że zaraz po żółtaczce, jest to najczęstsza choroba wieku niemowlęcego.

Według dermatologów, którzy niejedno widzieli w życiu, ciemieniucha  jest łagodną postacią łojotokowego zapalenia skóry. Jest to schorzenie poważne, jednakże niezagrażające życiu niemowląt. Walka z tym problemem nie jest również zbyt skomplikowana – warto jednak zwracać często uwagę na skórę niemowlęcia, ponieważ jeżeli zmiany skórne zostaną zauważone od razu, zwykłe preparaty zmiękczające powinny sobie poradzić z tą przypadłością. Jednakże jeśli problem zostanie zbagatelizowany, może dojść do zainfekowania skóry, której dotknęły zmiany, problem może się rozrosnąć i pokryć całe ciało niemowlęcia. Oczywiście nikt tego by nie życzył swojemu dziecku, dlatego warto zadbać wcześniej o to, aby wykryć każdy problem skórny, z którym zmaga się niemowlę. Rodzice bardzo często nie rozumieją się ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi, ponieważ nie potrafią odgadnąć, czego taki mały człowiek chce.

Trzeba się nauczyć, że płacz dziecka zawsze powinien nas zaalarmować i postawić w stan gotowości. Więcej informacji na temat tego schorzenia skóry możemy znaleźć na stronie http://emolium.pl/baza-wiedzy/skóra-dziecka/ciemieniucha/

Comments are closed.

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 • Działanie reklamy

  Działanie reklamy

  Bez pojawienia się reklam większość produktów pozostaje anonimowa. Nie trzeba nikomu mówić jak istotną odgrywa ona rolą. Wystarczy tylko wspomnieć, że nawet produkty słabej jakości okazywały się hitami sprzedażowymi kiedy zostały odpowiednio zareklamowane. Wiele produktów, genialnych czy przełomowych przepadło ponieważ nikt o nich nie usłyszał i nikt ich nie zobaczył. To właśnie reklama jest dźwignią …Read More »
 • Zainteresowanie klienta

  Zainteresowanie klienta

  Produkt może stać się popularny i stać się hitem sprzedażowym jeżeli trafia w zapotrzebowanie, jest dobry jakościowo i oferuje wiele możliwości. Sami widzieliśmy takich produktów przynajmniej kilkanaście, jednak nie zawsze stawały się one tak popularne jak na to zasługiwały. Wszystko za sprawą reklamy. Nawet jeżeli się ona pojawiała, to mogły to być miejsca w których …Read More »
 • Marketingowcy w natarciu

  Marketingowcy w natarciu

  Wiele form rozpoczynając swoją działalność poszukuje specjalistów związanych z marketingiem, nowoczesną reklamą pewnym budowaniem odpowiedniego wizerunku firmy. Do czego w zasadzie potrzebne są te osoby, dlaczego na pozór ich banalne zadania okazują się najcenniejszymi elementami z jakimi mamy do czynienia?! Reklama dźwignią handlu, stwierdzenie znane od wieków. Obecnie kiedy na rynku pojawiają się miliony jak …Read More »