Ciemieniucha – odwieczny problem

Dla wielu wyrażenie ciemieniucha nie mówi zbyt wiele, jednakże można się założyć, że każdy z nas miał z nią do czynienia w mniejszym lub większym stopniu. Jest to bardzo powszechny problem skórny, który pojawia się przede wszystkim u dzieci i dotyka niemal trzy czwarte populacji niemowląt. Jest to niesamowicie dużo i wielu specjalistów uważa, że zaraz po żółtaczce, jest to najczęstsza choroba wieku niemowlęcego.

Według dermatologów, którzy niejedno widzieli w życiu, ciemieniucha  jest łagodną postacią łojotokowego zapalenia skóry. Jest to schorzenie poważne, jednakże niezagrażające życiu niemowląt. Walka z tym problemem nie jest również zbyt skomplikowana – warto jednak zwracać często uwagę na skórę niemowlęcia, ponieważ jeżeli zmiany skórne zostaną zauważone od razu, zwykłe preparaty zmiękczające powinny sobie poradzić z tą przypadłością. Jednakże jeśli problem zostanie zbagatelizowany, może dojść do zainfekowania skóry, której dotknęły zmiany, problem może się rozrosnąć i pokryć całe ciało niemowlęcia. Oczywiście nikt tego by nie życzył swojemu dziecku, dlatego warto zadbać wcześniej o to, aby wykryć każdy problem skórny, z którym zmaga się niemowlę. Rodzice bardzo często nie rozumieją się ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi, ponieważ nie potrafią odgadnąć, czego taki mały człowiek chce.

Trzeba się nauczyć, że płacz dziecka zawsze powinien nas zaalarmować i postawić w stan gotowości. Więcej informacji na temat tego schorzenia skóry możemy znaleźć na stronie http://emolium.pl/baza-wiedzy/skóra-dziecka/ciemieniucha/

Comments are closed.

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
 • Pozyskiwanie klientów w sieci

  Pozyskiwanie klientów w sieci

  Nikomu nie trzeba mówić jak ważny jest marketing dla każdego przedsiębiorstwa. Żeby wszystko było prowadzone w sposób odpowiedni powinniśmy wykorzystać wszystko możliwe działania, aby były one jak najbardziej skuteczne. Szczególną uwagę trzeba przede wszystkim zwracać na Internet. Staje się on najważniejszym medium, a każdy z nas spędza przed komputerami, tabletami czy smart fonami coraz więcej …Read More »
 • Reklama w Internecie

  Reklama w Internecie

  Internet staje się największym medium. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego. Przyzwyczailiśmy się, że dzięki niemu kontaktujemy się ze znajomymi, zbieramy materiały do pracy i szkoły, robimy zakupy i spędzamy atrakcyjnie czas. Nie dziwi więc fakt, że e-marketing odgrywa coraz większa rolę. Przede wszystkim chodzi o różnego rodzaju reklamy wyświetlane na stronach. …Read More »
 • Dobry żel do mycia twarzy

  Dobry żel do mycia twarzy

  Każda kobieta chciałaby, aby posiadane przez nią kosmetyki posiadały jak najlepszą jakość. Dzieje się tak dlatego, że dzięki dostępowi do dobrej jakości kosmetyków będzie ona mogła stale dbać o swój wygląd, a dodatkowo poprawiać stan swojej skóry. Trzeba przyznać, że jednym z najbardziej ważnych kosmetyków, po jakie może sięgać kobieta jest żel do mycia twarzy. …Read More »