Ciemieniucha – odwieczny problem

Dla wielu wyrażenie ciemieniucha nie mówi zbyt wiele, jednakże można się założyć, że każdy z nas miał z nią do czynienia w mniejszym lub większym stopniu. Jest to bardzo powszechny problem skórny, który pojawia się przede wszystkim u dzieci i dotyka niemal trzy czwarte populacji niemowląt. Jest to niesamowicie dużo i wielu specjalistów uważa, że zaraz po żółtaczce, jest to najczęstsza choroba wieku niemowlęcego.

Według dermatologów, którzy niejedno widzieli w życiu, ciemieniucha  jest łagodną postacią łojotokowego zapalenia skóry. Jest to schorzenie poważne, jednakże niezagrażające życiu niemowląt. Walka z tym problemem nie jest również zbyt skomplikowana – warto jednak zwracać często uwagę na skórę niemowlęcia, ponieważ jeżeli zmiany skórne zostaną zauważone od razu, zwykłe preparaty zmiękczające powinny sobie poradzić z tą przypadłością. Jednakże jeśli problem zostanie zbagatelizowany, może dojść do zainfekowania skóry, której dotknęły zmiany, problem może się rozrosnąć i pokryć całe ciało niemowlęcia. Oczywiście nikt tego by nie życzył swojemu dziecku, dlatego warto zadbać wcześniej o to, aby wykryć każdy problem skórny, z którym zmaga się niemowlę. Rodzice bardzo często nie rozumieją się ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi, ponieważ nie potrafią odgadnąć, czego taki mały człowiek chce.

Trzeba się nauczyć, że płacz dziecka zawsze powinien nas zaalarmować i postawić w stan gotowości. Więcej informacji na temat tego schorzenia skóry możemy znaleźć na stronie http://emolium.pl/baza-wiedzy/skóra-dziecka/ciemieniucha/

Comments are closed.

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
 • Wiata garażowa

  Wiata garażowa

  Żeby postawić wiatę garażową też trzeba spełnić określone warunki budowlane, wiata wiacie nierówna, a decydując się na postawienie samej wiaty a nie garażu, należy spodziewać się różnych utrudnień.Read More »
 • Czy płytki ceramiczne w salonie to dobry pomysł?

  Czy płytki ceramiczne w salonie to dobry pomysł?

  Płytki ceramiczne coraz częściej znajdują zastosowania w naszych domach, które jeszcze kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia. Typowym przykładem takiego nietypowego zastosowania są ceramiczne płytki podłogowe umieszczane zamiast tradycyjnej podłogi w salonie. Czy na pewno jest to dobry pomysł? Negatywne strony płytek ceramicznych w salonie Typowym problemem, z którym liczyć się muszą wszyscy ci, …Read More »
 • Gdzie najłatwiej znaleźć modną glazurę w Poznaniu?

  Gdzie najłatwiej znaleźć modną glazurę w Poznaniu?

  Wiele osób dziś inspiruje się tym, co mogą znaleźć w mediach społecznościowych. Dla każdego z nas ważne jest to, gdzie się miększa. Nie dziwi więc, że popularnością cieszą się portale, które pomagają nam w sposób kreatywny zaaranżować nasze mieszkania. Porównujemy kolorystykę, wyposażenie, materiały wykończeniowe. Dowiadujemy się coraz więcej o stylach w aranżacji wnętrz. Dla wielu …Read More »